Yükselenler Tarım Fındık Kabuğu

YÜKSELENLER 

 

Fındık Kabuğu

 

Portakal Kömürü

 

Toptan Satışı

 

 

İlkemiz

Hassasiyetimiz

 

Kaliteli ve Sürekli

Ürün Temin Etmektir...

 

Bu sebeple;

Yılın 12 Ayı 

Fındık Kabuğu

Portakal Kömürü

Bulunmaktadır 

 

05423115848

 

 

Türkiye'nin

Her Yerine

Satış Yapılır

 

Portakal kömürünün elde edildiği Portakal ağacının özelliklerine bakacak olursak Portakal ağacı ile genel olarak söyleyebileceklerimizi sıralamaya başlayalım.

Birçok alanda kullanılan Portakal ağacı ebetteki kömür yapımında da kullanılmaktadır. Hem kolay bulunabilirliği hem de ekonomik olan Portakal Kömürü mangalların da vazgeçilmezi oluyor. Nargile yapımında kullanılan meşe kömürü mangal partilerinin de en iyilerindendir. Portakal kömürü fiyatı ve performans bakımından mangal sevenleri de memnun eden Portakal Mangal Kömürünün tercih edile nedenlerinden en önemlisi ekonomik olmasıdır.  Ekonomik olmasının yanında kolay yanabilen olması da keyifli mangal toplantılarını, eş dost toplanılan keyif dolu anları kâbusa dönmekten kurtarıyor.

Pratik bir şekilde yanan ve kullanım sağlayan Portakal Kömürü en çokta bu yönüyle öne çıkıp tercih edilebilir oluyor. Eminiz ki tüm saydığımız bu özellikleri ile Portakal Mangal Kömürü hafta sonu düzenleyeceğiniz kaçamaklarda sizin için vazgeçilmez olacak.  Birçok markanın mangalda Portakal piknikse orda kal sloganıyla satışa sunulan Portakal Mangal Kömürü, mangal yakmayı sevmediği için mangaldan kaçanları bile mangala alıştıracak.

 

Fındık Kabuğu

Fındık Kabuğu fındık ürünün kırım işlemleri sonucunda tane ile kabuk malzemenin birbirinden ayrışması sonucunda meydana gelen odunsu sert bir malzemedir. Fındık kabuğu söylem bakımından düşünüldüğünde fındık harmanı sonrasında fındık tanesinin kabuk dan ayrışması sonrasındaki posa malzemesine de fındık kabuğu denilmektedir. Bizim burada anlatmak istediğimiz fındık kabuğu ise yakacak malzemesi olarak kullanılan fındık kabuğu temel malzemesidir. Fındık işletmelerinde makineler den ayrıştırılan fındık sonrasında meydana gelen fındık özünün ayrışması sonrasında çıkan fındık kabuğu yakacak olarak kullanılmaktadır.

Ekmek Fırınlarında Fındık Kabuğu Kullanımı

Bilindiği üzere emek fırınları nın çeşitli periyotlarda sürekli ısı üreterek ekmek pişirildiğin de hammadde bakımından fındık kabuğu kullanımı oldukça yaygın ve uzun süreli yanma oranları bakımın dan tercih sebebidir. Fındık kabuğu diğer yakacaklar dan daha ekonomiktir. Bu nedenler den dolayı yoğun bir şekilde katı yakıt olarak fındık kabuğu çok tercih edilmektedir.

Besi Çiftlikleri ve Besihanelerde Fındık Kabuğu Kullanımı

Besi çiftliklerinde fındık kabuğu kullanımı soğuk kış günlerinde her çeşit besihaneye uyarlana bilir ısıtma sistemlerinde ısıtma hammaddesi olarak fındık kabuğu yakıtı kullanılmaktadır. Beshaneler ve besicilik sektöründe besi sobaları nın hazneleri fındık kabuğu ile doldurulduğunda uzun süreli yanma oranları ile besihaneler de fındık kabuğu yoğun bir şekilde tüketilmektedir.

Sanayi Tesislerinde Fındık Kabuğu Kullanımı

Sanayi tesislerinde yüksek kalorili yakıt olarak kullanılan fındık kabuğu Fındık Kabuğu kullanımı zamanla artmaktadır. Bunun yanı sıra fındık kabuğun dan aktif şekilde kömür ve sanayi kömürü olarakta yararlanılmakladır .

Ekmek Fırınları İçin Fındık Kabuğu

Fındık kabuğu ısı odaklı bir çok alan da kullanıldığı gibi emek üreten ekmek fırınların dada yoğunluk bakımı ve kalori bakımın dan kıyaslandığında yoğun bir şekilde fındık kabuğu kullanılmaktadır. Ülkemizin çok çeşitli yöre ve bölgelerinde yer alan odunlu ekmek fırınlarında ara yakıt olarak kullanılan fındık kabuğu ile üretilen ekmeklerin tadın da oldukça lezzetli olduğu söylenmektedir. Ayrıca dayanımı bakımından incelendiğinde katı yakıtlar arasında oldukça uzun süre ve köz yapmaması sebepleri neticesinde fındık kabuğu ekmek fırınlarında yoğun bir şekilde tercih sebebidir.

Kümeslerde Fındık Kabuğu Tüketimi

Şüphesiz ki yakıtlar arasında düşünüldüğün de bir çok artı yönü olan fındık kabuğu, tavuk üretimi yapan kümesler de elektrikli ısıtıcılara nazaran daha az maliyet ve uzun süreli dengeli ısınmaya olanak sağladığın dan ısınma ham maddesi olarak bir çok tavuk kümesi ve piliç yetiştiricileri tarafın dan fındık kabuğu kullanım oranı oldukça yüksektir.

 

Çevre İçin Fındık Kabuğu

Yakıt ve yakacak sektöründe yerini alan fındıkkabuğu bir çok alternatif yakacak arasında hem çevresel sebepler den dolayı hem de ekonomik olması yönünden önem arz etmektedir. Fındık kabuğu işlenmesi nin ardın dan çuvallanarak satışı hazırlanan fındık kabuğu , istenen adres sevkiyat ve nakliyesi tarafımızca yapılmaktadır.

 

 

***

 

Adana Fındık kabuğu

Adana Fındık Kabuğu Kömürü

Adana Fındık Kabuğu Yakıtı

 

Adana Toptan Fındık kabuğu

Adana Toptan Fındık Kabuğu Kömürü

Adana Toptan Fındık Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Fındık kabuğu

Mersin Fındık Kabuğu Kömürü

Mersin Fındık Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Toptan Fındık kabuğu

Mersin Toptan Fındık Kabuğu Kömürü

Mersin Toptan Fındık Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Ceviz kabuğu

Mersin Ceviz Kabuğu Kömürü

Mersin Ceviz Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Toptan Ceviz kabuğu

Mersin Toptan Ceviz Kabuğu Kömürü

Mersin Toptan Ceviz Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Fıstık kabuğu

Mersin Fıstık Kabuğu Kömürü

Mersin Fıstık Kabuğu Yakıtı

 

Mersin Toptan Fıstık kabuğu

Mersin Toptan Fıstık Kabuğu Kömürü

Mersin Toptan Fıstık Kabuğu Yakıtı

 

Nerede Diye Sorarsanız

Lütfen Bizi Arayınız

Etiketler

Çalışma Saatleri :

Şu An Kapalı
  • Pazartesi 08:00 - 18:00
  • Salı 08:00 - 18:00
  • Çarşamba 08:00 - 18:00
  • Perşembe 08:00 - 18:00
  • Cuma 08:00 - 18:00
  • Cumartesi 08:00 - 18:00
  • Pazar 08:00 - 18:00

İletişim Formu: